60,00 TL
Havale ile : 58,20 TL
Hobi

Hobi Starter Yavru Kuşlar İçin Elle Besleme Maması 500gr

Ürün Kodu : ekr-mstr-001
Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • STARTER’İN ÖZELLİKLERİ 

  Son Kullanma Tarihi:20/11/2020


  Eşi benzeri görülmemiş bir içerik ile hazırlandı...Arge çalımalarına onlarca profesyonel kuş yetiştiricisi destek vererek test etti.İki yıllık çalışmanın meyvesi Hobi Starter Avrupa'nın ve Dünya'nın en iyi elle besleme maması olmaya aday...

  Doyurmak İçin Değil Beslemek İçin:

  Elle besleme mamaları hemen hemen her kümeste bulunması gereken elzem bir üründür.Elle besleme desteği ve kalitesiyle dikkat çeken Hobi Starter diğer ürünlerinde olduğu gibi kalitesinden ödün vermeden tüm Türkiye'de satılmaya devam ediyor.Kalteli ürünlere imza atan Hobi,Starter ile alanındaki uzmanlığını konuşturuyor. Starter özellikleri , kendine has yapısı sayesinde yüksek akışkanlık gücü ile hemen hemen her enjektörden geçmektedir.Anne ve babaları tarafından terk edimiş,yetersiz beslenen yada takviye gıdaya ihtiyaç duyan yavrularda gönül rahatlığı ile kullanılabilir.


  Profesyonelliğe Bir Adım Daha Yaklaşın

  Elle besleme mamaları henüz Türkiye’ye gelmediği zamanlarda irmik,yumurta,sarısı bebe bisküvisi gibi karışımlarla elle besleme maması yapılıp,yavrular bu şekilde büyütülürdü.Gelişen teknoloji ile bu mamalar daha steril bir ortamda ve elimizin daima altında olabilecek şekilde ambalajlandı.

  Dünya'nın En İyi Elle Besleme Maması Adayı

  Dünya genelinde yapılmış olan çoğu elle besleme maması hemen hemen aynı içeriğe sahip ve büyük bir bölümü nişhasta içerirken,Hobi Starter elle besleme maması hiç bir elle besleme maması içierisinde yer almayan çok önemli bitkisel ve hayvansal proteinleri ihtiva eder.İçeriğinde;Öğütülmüş yabani yonca otu,öğütülmüş keklik otu yaprakları,öğütülmüş tarçın,öğütülmüş anason tohumları,öğütülmüş zerdeçal,kurutulmuş yucca schidigera (bilgi için tıklayınız.) ,kurultulmuş amber çiçeği, (bilgi için tıklayınız.) ,öğütülmüş horoz ibiği bitkisi tohumu,(chia tohumundan 8 kaz fazla protein içerir.),öğütülmüş siyah ve beyaz chia tohumu,çeşitli sebzeler,meyveler,vitaminler,mineraller,otolize maya,esansiyel yağlar,frukto oligosakkarid,mannan oligosaccharides içerir.Bu katkıları sayesinde Hobi Starter elle besleme maması beklenenin çok üstünde bir deneyim sunar.

  Kullanımı Oldukça Kolaydır

  Elle besleme maması her seferinde kuşun ağırlığının %10 u kadar kullanılmalıdır.Ilık su ilave edilerek hazırlanır.Su-mama oranı yavruların kaç günlük olduğuna bağlı olarak değişir.İlk zamanlar 2 ölçek suya 1 oran mama verilirken ilerleyen zamanlarda 1 oran mamaya 1 oran su verılmelıdır.(Ölçek olarak size uygun ölçüde harhangi bir kaşık kullanılabilir)Önceden kaynatılarak ılındırılan su kullanabileceği gibi doğal kaynak suyu kullanılması da tavsiye edelir.En ideal kıvam pekmez kıvamıdır.Karışım kuvvetli bir şekilde karıştırılır,homojen ve akışkan lapa elde edilir.Hazırlanan karışımın ideal ısı 32-36 santigrat derece olmasına özen gösterilmelidir.Karışımın çok sıcak ise ılındırıldıktan sonra kuşlara veilmelidir.

  Hangi Kuşlar İçin Kullanıma Uygundur?

  Tüm Kanarya ırkları
  Saka, İskete, Bülbül, Arıkuşu ve Florya gibi doğa kuşları.
  Bengal, Zebra, Yıldız, Çim, Gökkuşağı ve Papağan İspinozu gibi tüm ispinoz türleri.
  Jaco, Amazon, Ara ve Macaw gibi büyük papağan türleri.
  Muhabbet kuşu, Sevda, Cennet, Sultan ve Forpus papağanı gibi küçük papağan türleri.
  Güvercin, Bıldırcın, Ördek, Keklik ve Süs Tavukları gibi diğer kümes kuşu türleri.
  Yırtıcı kuş türleri.

  En İdeal Değerlere Göre Hazırlandı

  – İçerik (Analitik Değerler): 
  – Ham Protein: ( % ) : 17.30
  – Karbonhidrat: ( % ) : 48.60
  – Ham Selülöz: ( % ) : 3.90
  – Ham Kül: ( % ) : 3.10
  – Nem: ( % ) : 10.80
  – Yağı: ( % ) : 7.20


  Dikkat

  *Mama yavruya verilmeden önce kuşun kursağı boş olmalıdır.
  *Tüm kafes kuşları için kullanılabilir.
  *Verilecek olan su içme suyu olmalıdır.
  *Enjektör içerisinde hava kalmayacak şeklinde ayarlanmalıdır.
  *Kuşun yüzü bize bakacak şekilde sağ taraftan beslenmelidir.Buna çok dikkat edilmelidir.


  Ekstra Katkılar Eklenebilir

  Hobi Starter çerisine Hobi Flora Plus ilave edilerek de kullanılabilir.100 gram elle besleme maması için 1 gram vermek uygun olacaktır.Ekstra ilave katkı olarak Hobi Spirulina kullanılabilir.Bu katkılar eklenirken mama ılık olmalıdır.
  Saklama Koşulları

  Ürünü kuru ve rutubetsiz yerde saklayınız. Sıcak ve soğuk havalardan etkilenmez, fakat nem ürünün küf veya mantar bağlamasına sebep olabilir.
  Ambalaj içerisine ıslak kaşık veya ölçek sokmayınız, her kullanımdan sonra ambalajı iyice kapattığınızdan emin olunuz.

  Size Hemen Gelsin

  Hobipet yenilikçi politikası ile her zaman kaliteli bilgi paylaşımı yaparak üst düzey bir kullanıcı deneyimi sunar.Ürünü satın aldığınız saat dilimi kargo saatleri içerisinde yer alıyorsa sipariş o gün kargo firmasına teslim edilir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.