Yeni
Floralia

Floralia Koksidiyoz Engelleyici Foniopaddy Tohumu 1kg

Ürün Kodu : ekr-109 SON KULLANMA TARİHİ:01/2029
240,00 TL
Bu fırsatı ilk sen satın al!
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Tavsiye Et
 • Floralia Koksidiyoz Engelleyici Foniopaddy Tohumu 1kg

   

  Fonio Paddy aslında pirinçgillerden olan bir bitki tohumudur. Kafes kuşlarının koksidiyoz hastalığına yakalanmasını engellemek için kullanılır.

  Koksidiyozu kısaca tanımlamamız gerekirse; kuşların ince bağırsaklarında yaşayan parazitlerdir. Bu parazitlerin çoğalması kuşlarda ishal, kansızlık, kilo kaybı, iştahsızlık, tedavi süresi uzun sürebilecek hastalıklara ve erken ölümlere sebep olmaktadır. Veterinerlerin 3 yıldan fazla süren araştırmalarda bu tohumun Koksidiyoz’u güçlü ölçüde azalttığı kanıtlanmıştır. Koksidiyoz olan bir kuş üzerinde yapılan araştırmada 1 hafta boyunca FONİO PADDY kullanılması sonucunda kuşun dışkısında Koksidiyoz'a rastlanmamış ve aynı kafes içerisindeki diğer kuşlara Koksidiyoz bulaşmamıştır.

   

  Kullanım:

   

  Çok küçük ve ağır bir tohum olması nedeni ile diğer yemler ile birlikte karıştırılıp verilmesini tavsiye etmiyoruz ama bazı Avrupa'lı üreticiler diğer yemlerle bu ürünü karıştırarak vermektedirler. Diğer yemler ile verildiğinde özgül ağılığı sebebi ile yemlik içerisinde dibe çökecektir. Kuşların mamalığına haftalık olarak yaklaşık 5 gr. (1 çay kaşığı) verilmelidir, kuş sayısına göre orantılama yapılmalıdır. Eğer önerilen miktardan fazla tüketilmiş ise doğal bir ürün olması sebebi ile herhangi bir yan etki göstermemektedir.Hazırlacağınız Yumurta mamasının içerisinde mutlaka bulundurulmalıdır. Ballık (Parmak Suluk-mamalık) sürekli kuşlarınızın önünde bulundurmanız önerilir. 

   

  FONİO PADDY kullandığınız sürece kuşların Koksidiyoz'dan uzak kalacaktır. 

   

  Saklama Koşulları:

   

  Nemsiz, direkt güneş ışığı almayan, rutubetsiz yerde muhafaza ediniz.


  Yazılan tüm açıklamalar, makaleler, videolar, resimler, ikonlar, fotoğraflar v.b içerikler ©Hobipet adına özgün olarak oluşturulmuştur. Başka bir e-ticaret sitesinde kullanımı yasaklanmıştır ve tesbiti halinde tüm yasal haklarımızı kullanma yetkimiz bulunmaktadır. Kaynak belirtilerek forum sitelerinde kullanılabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.