NatureLife

Naturelife Nemli Ballı Yumurtalı Kuş Maması 5kg

Ürün Kodu : 9132
120,19 TL
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Tavsiye Et

 • Naturelife Nemli Ballı Yumurtalı Kuş Maması

   

  Özel dönemlerde kuşların besin ihtiyaçları hem artar, hem de farklılaşır.Yavru kuşun gelişme sürecinde eksik beslenmesi durumunda bu eksiklik sonradan telafi edilemez.Büyüyen kuş hiçbir zaman istenilen formda olamaz.

   

  Çiftleşen kuşların artan besin ihtiyaçları karşılanmaz ise yumurta sayısı ve kalitesi düşer, anne baba kuş zayıflar, yavrular sağlıksız olur. Tüy dökümü dönemini kuşların rahat geçirebilmesi için besin takviyeleri ilave edilmesi gerekir. Protein ve kalsiyum ihtiyacının doruğa çıktığı bu dönemde sadece tohumlarla beslenen bir kuş,sağlıklı tüy yapısına sahip olması beklenemez.

   

  Kuşların tüyleri % 88 proteinden oluşmaktadır.Ballı yumurtalı nemli mama, gündelik yaşantısında tohumlar ile beslenen kuşların beslenmelerini ciddi oranda katkı sağlar.Artan protein, vitamin ve mineral ihtiyaçlarını karşılar. Bu dönemlerde kuşların belirli vitaminlere daha fazla ihtiyaçları vardır. Yeme katılan vitamin ve mineraller gelişme, üreme, parlak tüy yapısı, direnç sistemi yönünden önemli görevler üstlenir.

   

  Kullanımı :

   

  Yavrulara, yumurta ve tüy dökümü dönemindeki kuşlara her gün verilmelidir. Diğer zamanlarda haftanın 2 yada 3 günü normal yemine takviye olarak verilmesi yeterlidir. Yumurta yemi ayrı bir yem kabında kuşun günlük ihtiyacının % 25’ini karşılayacak miktarda verilir. Nemlendirmeye gerek yoktur.

   

   Besinsel katkı maddeleri Yağ içeriği :

   

  %10,9  A vitamini: 19.998 IU/kg Protein: %10,7  D3 vitamini:1,999 IU/kg Nem: %9 C vitamini: 750 mg/kg İnorganik madde: %2,2  E vitamini : 300 mg/kg Selüloz: %1,9  Demir: 0,60 mg/kg  Sodyum: 6,1 g/kg  Manganez:0,30 mg/kg   Fosfor: 2,5 g/kg  Çinko : 0,22 mg/kg Kalsiyum: 1,2 g/kg Bakır sülfat : 0,03 mg/kg

   

  Bileşim:

   

  Ekmek-Pastacılık ürünleri , Çeşitli şekerler , Bitkisel ve hayvansal yağlar , Tahıllar , Tohumlar , Mineraller, Yumurta ürünleri , Renklendiriciler, Antioksidanlar

   

  Plastik kapağı sayesinde kullanılmaya başladıktan sonra da tazeliğini korur.

  E.X.P:22/05/2019

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.