açılış.jpg (73 KB)
Nekton

Nekton Biotin Tüy Gelişim ve Düzenleme Vitamini 150gr

Ürün Kodu : ST00281
Barkod : 0733309207046
Son Kullanma Tarihi : 23-09-2022   Menşei : Almanya
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Tavsiye Et
 • Tüy Oluşumu ve Tüy Hasarı İçin Özel Ürün

   

  Kanarya, muhabbet, papağan, finch, saka ve doğa kuşları içi zarar görmüş tüylerin tekrar çıkmasını sağlayan yılların tecrübesi olan özel bir üründür. Nekton-Biotin içerisinde bulunan 18 adet serbest aminoasitler kanatlılar için gerekli proteinleri oluşturmakta, tüy oluşumu üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

   

  Aminoasitlerin yanında çok yüksek (metionin arginin, lizin), A vitamini, E vitamini ve Biyotin içermektedir. Ayrıca Nekton BIOTIN da kanatlılar için gerekli diğer 10 vitamin, 6 eser elementi, kalsiyum ve diğer yapı taşlarını içermektedir.

   

  Nekton-BIOTIN tüy oluşum sürecinde ve hasar görmüş tüylerin tedavisi esnasında uzun süreli olarak verilmesi gerekmektedir. Kuşların zedelenmiş veya zarar görmüş tüyleri oluşumunda ilk tüylerin oluştuğu üretici tarafından görülene kadar dozaj ayarı 2 veya 3 kat attırılarak verilmesi gerekir. İlk tüylerin oluştuğu görüldüğünde normal dozaj ayarı ile devam edilir ve tüm tüylerin çıkması ile Nekton-BIOTIN kullanımına son verilir.

   

  Dikkat edilmesi gereken;Yavru döneminde, çiftleşme döneminde kuşlara Nekton-BIOTIN verilmemesi önemle dikkat edilmesi gereken husustur. Hata sonucu verilirse kuvvetli vitamin içeriğinden dolayı kuşlar çiftleşmeyi keser ve metabolizma problemleri yaşar. Nekton-BIOTIN asla D vitamini ile (Nekton MSA) birlikte verilmemelidir.

   

  Nekton-BIOTIN, kuru ve ışık görmeyecek bir yerde 15 ile 25 derecede arasında saklanması gerekir.

  Kullanimi: Suda eriyebilir, mamalara ve çimlendirmeye konulabilir;1 litre suya 4 gr şeklindedir. (Ürünlerin içerisinden çıkan kaşıklar ölçü kaşığıdır ve her bir kaşık 1 gr’dır.) Günlük içilecek kadar ve taze verilmesi gereklidir. Suluklar her değişimde iyice yıkanmalıdır. Bu katkı yem temel yemlere kıyasla daha yüksek oranlarda Vitamin D ve eser elementler içerdiğinden dolayı kuşlara günlük 5% oranda verilmelidir.

   

  Kullanım Talimatları:

  Süs amaçlı beslenen kafes kuşlarına ve güvercinlere tamamlayıcı yem olarak 250ml içme suyuna 1gr (içinden çıkan ölçü kaşığı 1gramdır.) veya kafes kuşlarının mamalarının 100 gramına 1 gram atılarak kullanılır. Güvercinlerin yemlerinin 100 gramına 1 gram atılıp iyice karıştırılıp kullanılır.

   

   

  (NEKTON ÜRÜNLERINI ASLA BUZDOLABINDA SAKLAMAYIN ! ) KAPALI DOLAPLARDA SAKLAYINIZ!

   

  Nekton Türkiye garantisi altındadır

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.