kedi kategori.png (242 KB)

Sıralama seçin
Toplam 960 ürün görüntüleniyor.

Kediniz eğer genç yetişkin bir kediyse, eğer sokaktan değilde başka bir yerden sahiplendiyseniz daha önce hangi mamayı kullandıklarını öğrenmeniz gerekir. Çünkü kafanıza göre alacağınız bir kedi mamasına vücudu yada keyfi farklı tepkiler verir. ( tüy dökümü, mamayı yememe gibi.). Eğer yavru kediyse, gelişimi en önemli dönemde demektir. Gelişim süreci iyi geçmezse önünüzdeki zamanlarda zorluk çekebilirsiniz. Önceden kullanılan kedi maması vitamin ve mineraller açısından yetersiz kalabilir. Bu durumda daha iyi bir yavru kedi mamasına geçmeniz gerekir. Kedi maması değiştirirken de kedinize verirken önceki mama ile karıştırarak verin. Gün Geçtikçe eski mamayı daha da azaltın. Böylelikle aradaki farkı anlamayacaktır. 
8-12 haftalık yavru kediler günde 4 kez, 3-6 aylık kediler günde 3 kez, 6 aylık olduktan sonra günde 2 kez mamaya ihtiyaç duyarlar. Yavru kediler için bulunan konserve mamaları kuru kedi maması ile karıştırıp vermeniz yeme işlemini daha kolay ve lezzetli bir hale getirecektir. Eğer konserve mamayı yiyemiyorsa zorlamayın çöpe de atmayın sokaktaki kedilere verin. Ayrıca mama kabının yanında ayrı bir kapta her zaman temiz su bulunmalıdır. 
Unutulmaması gereken bir konu da yavru kedilere asla süt verilmemelidir. Anne sütü dışındaki bütün sütler yavru kedilerde ishale ve ölümcül sonuçlara neden olabilir.

İhtiyacınız olan bir diğer malzeme ise kedi kumudur. Kedi kumu kullanabilmek içinde bir kedi tuvaletine ihtiyacınız olacaktır. Kedi tuvalet kabını aldıktan sonra kabın içerisine aldığınız kedi kumunu ortalama 7 cm olarak dolduruyorsunuz. Düzenli olarak kedi kumu kabındaki katı atıkları bir kürek yardımıyla alarak kedinizin tuvalet kabının temiz kalmasına özen gösteriniz.Topaklaşmış , kirlenmiş kedi kumunuzu tuvalete değil , mutlaka çöpe atınız.Kedinizin tuvalet kabını belirli aralıklarla boşaltıp yıkayarak temizleyiniz.
( Tavsiye edilen zaman aralığı 15 gün )
Kediniz için almanız gereken malzemeleri; kedi taşıma çantası, kedi oyuncakları, kedi ödülleri gibi ihtiyaç duyduğunuz bütün ürünleri sitemizden en uygun fiyatlarla, indirim kuponları ve kampanyadan yararlanarak alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.