İade Politikası

İade Şartları

İadeler mutlaka orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte tekrar satılabilir durumda yapılmalıdır.
Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örn.: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.(Pet gıdaları hariç.)
İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. 
Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (Örn: Kedi, köpek tasmaları vs.)


İade etmek istediğiniz tüm ürünlerin kargo ücreti firmamız tarafından kesinlikle karşılanmamaktadır.

Özel Ürünler İçin İade Şartları

Ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike oluşturan ürünlerin (Örn: Kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler, tek kullanımlık ürünler vs.) iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
Kedi ve köpek konserveleri
Mama kapları
Evcil hayvan yatakları
Tasmalar vs.

İade İşlemleri

Gelen ürün öncelikle tarafımızdan incelenir, gerekirse ürünün yetkili servisine yâda tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Bu işlem en geç 7 iş günü içerisinde tamamlanır. Yukarıda belirtilen şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.
İade işlemi onaylandığında iade bedeli, ürünü "Kredi Kartı" ile aldıysanız kredi kartı hesabınıza kart limiti olarak tanımlanacaktır. Ödemenizi taksitli bir şekilde yaptıysanız, her ay taksit tutarında kart limiti, kredi kartı hesabınıza tanımlanacaktır. Alışverişinizin ödemesini "Havale/EFT" yoluyla gerçekleştirdiyseniz, iade ödemeniz havale gerçekleştirilen hesap numarasına yapılacaktır.

Eğer ürününüz size hasarlı olarak ulaştı ise;

Lütfen siparişinizi size getiren kargo görevlisinin yanında paketinizi açınız ve kontrol ediniz. Eğer ürününüz darbeli ya da kırık ise kargo görevlisine hasarlı ürün tutanağı hazırlatmanız gerekmektedir. Bu tutanağı, ürünü / ürünleri ve faturaları, sorununuzu anlatan not ile birlikte, kargo görevlisine iade ediniz. Ürünler bize ulaştığında sorununuz ile ilgilenilecek ve en kısa sürede sizinle irtibata geçilecektir.

Aldığınız ürün arızalı ise;

Ambalajından arızalı çıkan yeni ürünleriniz için 3 alternatif söz konusudur; onarım, değişim veya iade. Bu sebeple tarafımıza geri gönderdiğiniz ürün ile ilgili olarak destek@hobipet.com.tr e-posta adresine bir bilgilendirme postası iletmeniz gerekmektedir. Bizleri yaşadığınız sorunlar ile ilgili olarak bilgilendirdiğinizde sorunlarınız en kısa sürede çözümlenecektir. Yaşanan bu tip durumlarda kargo gönderimleri anlaşmalı olduğumuz Mng kargo firması ile yapıldığında, kargo ücreti tarafımızdan karşılanmakta, aksi bir durumda ise kargo teslim alınmadan tarafınıza geri gönderilmektedir.
Tarafımıza ulaşan ürünler işlemin süresi, değişim ise tedarikçi firmanın stoklarına bağlı olarak, iade ise yetkili servisin vereceği rapora bağlı olarak, onarım ise yine yetkili servisin onarım süresine bağlı olarak değişmektedir.

Stok Bulunmuyorsa

Çok nadir görülsede stoklarımızda bazen bazı ürünler bulunmayabiliyor. Bu durumda ürünün alternatifi var ise müşteri aranıp değişimi kabul edip etmediği sorulur. Müşteri onay verirse muadili ürün gönderilir. Stoğun olmadığı durumlarda ürünün bedeli havale ise geri havale yapılır veya kredi kartı ile alım ise kredi kartına geri iade edilir.Müşteri alışverişi yaparken bu durumun bilincinde olarak sipariş vermelidir.


Alınan Ürünün İade Süresi

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince alıcı, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, satın aldığı ürünü teslim tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde cayma hakkını kullanarak iade edebilir.


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.