Bayilik Sözleşmesi

Üyelik (Baylik) Sözleşmesi

Sitenin genel kullanım şartları, bununla ilgili genel kurallar ve yasal sorumluluklar

Aşağıda belirtilen şartlar, kurallar ve yasal sorumlulukları içeren Kullanıcı Sözleşmesi'nin (www.hobipet.com.tr) kullanılmadan önce okunması tavsiye edilir.

Belirtilen şartların sizin için uygun olmaması halinde lütfen Hobipet.com.tr sitesini kullanmayınız. Siteyi kullanarak ve kişisel bilgilerinizin yer alacağı formu doldurarak bu sayfalarda yazılı şartları kabul etmiş sayılmaktasınız.

Buyruklar yem sanayi ve ticaret limited şirketi dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.

 

1. Kullanım ve Güvenlik Kuralları

Hobipet.com.tr tüm üyelerine açıktır. Site üzerinde verilen hizmetler aksi belirtilmedikçe, ücretsizdir.

Aşağıdaki yazılı durumlarda, site yönetimi üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar:

1.a. Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgiler, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarıyla ters düşen bilgilerin siteye kaydedilmesi

1.b. Site içeriğinin izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalanması

1.c. Kullanıcılara verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmasından (bu bilgilerin kullanıcı dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından) kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan "Kullanıcı" sorumludur. Aynı şekilde "Kullanıcı", internet ortamında bir başkasına ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı gibi kişisel bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. "Kullanıcı" bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılmaktadır.

1.d. Sitenin güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi

1.e. Belirli dönemlerde yapılan kampanyalar ile verilen yada ilk alışverişte üye olunduğu için verilen indirim kuponu tekil müşteri kazanmak için yapılmıştır.Birden fazla mail adresi açarak, her seferinde haksız yoldan indirim kuponu kazanmak için yapılmamıştır. Bu haksız kullanımı yapan kişiler tespit edilirse süresiz olarak siteden uzaklaşıtırılırlar.İşlemleri yapan kişinin adı veri tabanımıza kaydedildiği için farklı mail adresleri tekrar alışveriş yapmak istese de siparişi iptal edilerek ücreti iade edimesi

1.f. Farklı e-ticaret platformalarında (gittigidiyor,n11,hepsiburada,trendyol,amazon v.b) stoğun olmaması durumuda iptal edilen siparişlerde Hobipet'ten memnuniyetsizliğin dile getirilmesi

2. İçerik Kullanımı

2.a. Hobipet.comtr. 'te sunulan görsel ve yazılı içerik, kişisel kullanım içindir.İçeriğinde yer alan bütün alan adı, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin ("Materyaller") ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. Aksi belirtilmedikçe ticari ya da kişisel amaçlarla izinsiz veya kaynak göstermeksizin kullanılamaz. Bu sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir mecrada veya internet sitesinde yayınlamak veya Buyruklar yem sanayi ve ticaret limited şirketi 'nın izni olmadan link vermek yasaktır.

2.b. Bu sayfaların tasarımında ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan yazılımın hakkı Buyruklar yem sanayi ve ticaret limited şirketi. Bahsi geçen yazılımın kopyalanması veya kullanılması kesinlikle yasaktır.

2.c Hobipet.com.tr’ye iletilen tüm eleştirilerin hakkı Buyruklar yem sanayi ve ticaret limited şirketi’ne aittir, istenildiği taktirde Hobipet tarafından pazarlama amacıyla kullanılabilir.

2.‘’2.d Hobipet.com.tr sitesinde satılan bölünmüş tamamlayıcı yemler (premiks) orijinal ambalajından bölünerek gönderilmektedir.Bu bölme işlemi ürünü ithal eden distrübitör firmasından izin aınarak ve açık yem satma tebliğine uygun olarak yapılmaktadır.Bu konuda herhangi bir tereddüt yaşanması halinde (son kullanma tarihinin doğruluğu, gönderilen gramajın tam olması,yada farklı bir ürün gönderilmesi) gibi düşüncelere sahipseniz alışverişi gerçekleştirmeyiniz.Güvendiğiniz farklı firmalardan alışveriş yapınız.Bu konuda herhangi bir uyarı,ihtar,şantaj,tehdit gibi durumda ürün satın alınmış olsa dahi hobipet.com.tr satışın iptalini gerçekleştirebilir.İptal edilen satış 3 iş günü içerisinde kredi kartınıza yansıtılır

3. Sorumluluklar

3a. Hobipet.com.tr'i ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Bu bilgiler, gizlilik şartlarına bağlı kalınarak, içeriği genişletmek ve iyileştirmek amacı ile kullanılmaktadır. Buradaki amaç, sitenin kullanıcılarına sunduğu deneyimi geliştirmek ve Hobipet.com.tr 'i geliştirmektir.

3.b. Hobipet.com.tr kullanıcısı, kayıt için gerekli olan bölümleri doldurup elektronik posta adresini onayladıktan sonra işbu sözleşmede belirtilen şartlara uymak koşulu ile, elektronik posta adresini ve şifresini girerek Hobipet.com.tr sitesini kullanmaya başlayabilir.

3.c. "Kullanıcı", Hobipet.com.tr sitesi ve hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile Hobipet.com.tr’nin hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk "Kullanıcıya" aittir.

3.d. "Kullanıcı"nın işbu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya Hobipet.com.tr sitesinde bildirilen genel kurallara uymamasının tespiti halinde, "Kullanıcı"nın Hobipet.com.tr 'fen yararlanması Buyruklar yem sanayi ve ticaret limited şirketi tarafından süreli veya süresiz olarak engellenebilir ve/veya hesabı kapatılabilir.

3.e. "Kullanıcı", diğer kullanıcıların ve ziyaretçilerin Hobipet.com.tr 'yi kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanlarını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Hile girişimlerinde bulunamaz. Bulunması halinde üyeliğinin sonlandırılacağını ve durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.

3.f. Hobipet.com.tr ile yapılan mesajlaşmaların yedeğinin alınması kişilerin sorumluluğundadır ve Buyruklar yem sanayi ve ticaret limited şirketi tarafından önerilmektedir. Mesajlaşmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden veya hasar görmesinden Buyruklar yem sanayi ve ticaret limited şirketi sorumlu tutulamaz.

3.g. "Kullanıcı", Hobipet.com.tr'den kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamı notlarını silemez veya çıkartamaz.

3.h. Üyelik iptali ve hesap silme işlemi, kullanıcı tarafından Hobipet.com.tr üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul eder.

3.i. Hobipet.com.tr ya da kullanıcının kendisi tarafından sonlandırılan kullanıcı hesabına ait her türlü kaydı silip silmeme kararı Buyruklar yem sanayi ve ticaret limited şirketi.'ne aittir. Kullanıcı silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.

3.j. Site kullanıcılarının birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kişilerin sorumluluğundadır.

3.k. Hobipet.com.tr kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. Buyruklar yem sanayi ve ticaret limited şirketi , bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

3.l. Buyruklar yem sanayi ve ticaret limited şirketi kullanım şartları, gizlilik prensipleri ve geçerli yasal düzenlemelere bağlı kalmak kaydıyla, kullanıcı hesabınıza bağlı olan bütün bilgileri kendi pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma hakkını saklı tutar.

3.m. Sitenin belirli yerlerinde o bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır.

3.n. Kullanıcılarımızın kişisel bilgilerini ve gizliliklerini korumak için aldığımız önlemler ve bu konudaki genel politikamızı okumak için, lütfen "Gizlilik İlkeleri" bölümünü okuyunuz.

"Kullanıcı", servisten faydalanmaya başlandığı andan itibaren bu katılım sözleşmesinin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. Kullanıcı işbu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle Buyruklar yem sanayi ve ticaret limited şirketi.'nin uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin etmeyi kabul eder Buyruklar yem sanayi ve ticaret limited şirketi, "Kullanıcı"nın sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için Kullanıcıya aynen rücu hakkına sahiptir.

4. Buyruklar yem sanayi ve ticaret limited şirketi'nin Hak ve Yükümlülükleri

4.a. Buyruklar yem sanayi ve ticaret limited şirketi, kullanıcının sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında, yararlandırılacağını, kullanıcının paylaşıma açtığı kişisel bilgileri dışındaki bilgilerin hiç bir şekilde yasal zorunluluklar hariç üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmayacağını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcının Hobipet.com.tr sitesinin çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj, kazançlara müdahale amaçlı girişimler ve/veya saldırıya neden olduğunun tespit edilmesi veya resmi makamlardan, üyeye yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi halinde, Hobipet.com.tr ilgili üyenin kimlik bilgilerini araştırma ve açıklama hakkına sahiptir.

4.b. Buyruklar yem sanayi ve ticaret limited şirketi. taahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, işbu sözleşmede herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı değişiklik yapabilir. Buyruklar yem sanayi ve ticaret limited şirketi 'nin her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurma, servisin içeriğini değiştirme veya iptal etme hakkı vardır. "Kullanıcı" işbu hakkı kabul eder. Buyruklar yem sanayi ve ticaret limited şirketi, herhangi bir değişiklik olması halinde güncel kullanım şartlarını aynı link altında yeni tarih güncellemesi ile sitesinde yayınlanacak, gerek görmesi halinde elektronik posta ile kullanıcılarına bildirilecektir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları,Hobipet.com.tr 'te yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve Hobipet.com.tr sitesinin veya hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacaktır.

İşbu sözleşme hükümlerine aykırı materyalleri Hobipet.com.tr sitesine göndermiş olan üyenin üyeliği, herhangi bir bildirim yapılmaksızın Buyruklar yem sanayi ve ticaret limited şirketi tarafından tek taraflı olarak sona erdirilebilir.

5. Sözleşmenin Yürürlüğe Girmesi

"Kullanıcı", kayıt formunu doldurup onayladığı ya da bu sistemi kullanarak herhangi bir hizmet aldığı ya da sipariş verdiği andan itibaren Hobipet.com.tr sözleşmesine uymayı taahhüt etmiş kabul edilir. Sözleşme, üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.

6. Yetkili Mahkeme ve Uyuşmazlıkların Çözümü

Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.

7. Tebligat Adresleri

7.a. Hobipet.com.tr sitesi kullanıcılarından peşinen posta adreslerini istememektedir. Ancak kullanıcının Hobipet.com.tr 'e bildirdiği elektronik posta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.

7.b. Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.

7.c. Yine Hobipet.com.tr 'nin kullanıcının kayıtlı elektronik posta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirimin elektronik postanın Hobipet.com.tr tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra kullanıcıya ulaştığı kabul edilecektir. "Kullanıcı", bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.