Kargo Politikası

Kargo & Teslimat

 

Ücretsiz Kargo Politikası

 

Hobipet.com.tr üzerinden yapacağınız 99 TL ve üzeri alışverişlerinizin kargo ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır. Toplam tutarı 99 TL nin altında olan alışverişleriniz için ise kargo hizmetiniz, paket boyutu, ağırlığı ve adresinizin uzaklığı dikkate alınmadan yalnızca 10TL olarak ücretlendirilecektir. 

Teslim Politikası

Kargo size geldiğinde kargo firması çalışanın yanında kargoyu acıp bakınız eksık yada hasarlı urun var ise hasar tespit tutanağı tutturunuz.Hasar tespiti yapılmayan kırık yada patlamış ürünlerden firmamız sorumlu değidir.

 

Siparişiniz Üç İş Gününde Kargoda
 

Sizlere hızlı bir hizmet sunmak için sadece Aras Kargo firması ile çalışmaktayız Siparişleriniz bize ulaştıktan sonra (sipariş verilen gün hariç)  üç iş günü içerisinde hazırlanıp  kargo firmasına teslim edilmetkedir.Paketler kargo firmasına teslim edildikten sonra üç iş günü içerisinde size teslim edilir. Kargolar yakın bölgelere hemen hemen  ertesi gün ulaştırılabilmektedir ancak bu süre ile ilgili bir garanti kesinlikle ama kesinlikle verilememektedir. Doğrudan üreticiden sevk edilen ürünlerin size ulaşma süresi üç günden daha fazla sürebilir ancak bu özel durumlar ürün sayfalarında sizlere duyurulmaktadır.Cumartesi günleri alınan siparişler pazartesi günleri kargo firmasına teslim edilmekte olup cumartesi ve pazar günleri kargo gönderimi yapılmamaktadır.

Aşağıdaki maddeler siparişlerin gecikmesine sebep olabilir.

Yanlış teslimat adresi.

Ödemenin gecikmesi veya ödeme ile ilgili sorun oluşması.

Aras Kargo teslim sorunları. (Örn: Kötü hava koşulları.)

 

Sipariş Takibi
 

Siparişiniz kargoya teslim edildiğinde, kargo kod numarasını da içeren otomatik bir e-posta alacaksınız. E-postanıza gelen kargo kod numarası ile Aras Kargo web sitesinden kargonuzun durumunu takip edebileceğiniz gibi Aynı kod numarasını kullanarak Hobipet.com.tr üzerinden "KARGOM NEREDE" bölümüne ulaşarak da siparişinizin takibini yapabilirsiniz. 

 

Kayıp Sipariş

Kargonuz sistem üzerinde "teslim edilmiştir" olarak görünüyorsa her yeri kontrol ettiğinizden emin olun. Bazen kargo firmaları kargonuzu yöneticinize, apartman görevlisine, güvenlik görevlisine, komşularınıza ya da garajınıza teslim edebilirler. Ya da sistem üzerinde kargonuzun tarafımıza iade edildiği bilgisine de ulaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarda tarafımıza telefon ya da e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz. Biz yanlış kargo adresi vermiş olabiliriz, kargo aracı adresi bulamamış ya da sipariş paketiniz kargolama esnasında kaybolmuş olabilir. Bize ulaştığınız ve bizi bilgilendirdiğiniz sürece sorunlarınız en kısa sürede çözümlenecektir.

 

Evde Değilseniz
 

Eğer kargo firması size ilk geldiğinde evde değilseniz kargo çalışanı siparişi şubeye bırakcak ve siz kargoyu şubeden 2 gün içinde almak zorunda kalacaksınız.

 

Birlikte Gelen Ürünler
 

Sipariş verdiğiniz ürünler çoğu zaman aynı paket içerisinde size gönderilir ve aynı anda size ulaşırlar. Siparişiniz büyük olduğunda ya da nadiren, ayrı paketlerde size gönderilebilir. Bu durumlarda tarafınıza birden fazla kargo takip kodu gönderilir. Aras Kargo web sitesinde ya da Hobipet.com.tr kargom nerede bölümünde her paket için kargo detaylarınızı görebilirsiniz.

 

Türkiye Dışına Gönderim
 

Ülke dışına satış ve gönderim şu an için yapılamamaktadır ancak bu durum ile ilgili çalışmalar yürütülmekte ve en kısa süre içerisinde belirli bölge ve ülkelere satış planlanmaktadır.

Gönderilmeyen Ürünler

Sitemizde bazı ürünler sadece gösterme amacı ile konulmuştur.Bu ürünlerin konulmasının sebebi Google'de Search Engine Optimization açısından yapılmaktadır.Sipariş verilse dahi bazı ürünler iptal edilip ücret iadesi yapılmaktadır.Kırılmaya müsait cam eşyalar, akvaryumlar v.b.

Önemli Not:Akvaryumlar kesinlikle kargo ile göderilmemektedir.Akvaryum siparişi vermek isteyen müşterimiz telefonla arayarak ürününün stoğumuzda olup olmadığını sormalıdır.Mağazamızda olmayan akvaryumlar 2-3 iş günü içerisinde ithalatçı yada üretici firmasından getirilerek tedarik edilmektedir.


Kapıda Ödeme Sistemi


*Kapıda ödemeli siparişlerde 7.5 tl ek hizmet bedeli alınmaktadır.Bu bedeli firmamız değil,gönderiyi taşıyan kargo firması ''tahsilat bedeli''olarak almaktadır.
*Kapıda ödemeli siparişlerde firmamız uygun bulmadığı siparişleri müşteriye sormadan iptal etme hakkını saklı tutar.
*Kapıda ödemeli siparişlerde firmamız müşteriden sesli yanıt almadığı sürece siparişi iptal edebilir.
*Tek bir koli içine sığmayıp,iki parça olarak çıkabilecek sayıda malzeme içeren siparişler iptal edilmektedir.
*Kırılabilme riski bulunan malzemelerin siparişi verilmesi durumunda sipariş iptal edilir.

*20kg veya 20 desi üzerinde ki siparişler kapıda ödemeli olarak kesinlikle çıkarmamaktadır.Müşteriye herhangi bir bilgi vermeksizin sipariş iptal edilebilir.
*T.C kimlik numarası yer almayan kapıda ödemeli siparişler ağırlığı her ne olursa olsun çıkarılmamaktadır.
*Bir tekil müşteri gün içerisinde maksimum bir sipariş verebilir.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.