Versele-Laga

Versele Laga Orlux Gold Patee Nemli Kurtlu Kuru Karidesli Ballı Yumurtalı Kuş Maması 5kg

Ürün Kodu : 10890
224,00 TL
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar
 • Tavsiye Et
 • Versele Laga Orlux Gold Patee Nemli Kurtlu Kuru Karidesli Ballı Yumurtalı Kuş Maması 5kg


  Tropikal (egzotik) finçler için içeriğinde organik yumurta, %100 saf bal, kurutulmuş karides, kurtçuk ve özel katkılar kullanılarak imal edilmiş kuş mamasıdır.

   

  Mama, kuşların üretim dönemlerinde verilmek üzere tasarlandıysa da her dönem kuşlara verilebilir. Mama hazır bir formdadır ve kuşların önüne direk olarak sunulabilir. Ekstra olarak yumurta katmaya gerek yoktur. İçerisinde bulunan ısıl işlem görmüş karides ve kurtlar parazitlerinden arındırılmıştır. Bu sayede kuşlar sağlıklı hayvansal protein kaynaklarına rahatlıkla ulaşacaklarıdır. Bu kurtçuklar ve karidesler hayvansal protein kaynaklarıdır.

   

  Kuşların vücut formalarını daha iyi geliştirmek için mamanın içerisine L formunda  Lizin aminosidini ve yine L formunda metiyonin kullanılmıştır.Metiyonin mükemmel tüyleri, Lizin ise mümekkel bir vücut formunu garanti eder.

   

   

  Flora-Stimul (Sağlıklı Bağırsak Florası)

  Flora-Stimul prebiyotiği FOS'un benzersiz bir bileşimidir (Frukto-oligo-sakkaritler) ve MOS (Mannan-oligosakkaritler). Bu bileşim yalnızca iyi huylu, bağırsak bakterileri tarafından kullanılabilir ve en uygun bağırsak florasını oluşturur. Flora-stimul; bağırsak duvarında ve patojenik bakterilerin fazla büyümesini ve yapışmasını önler.Flora-Stimul sayesinde mide ve bağırsak sorunları çabucak çözülür ve kuşlar kafes ortamına çok daha kolay adapte olur.


  Pro-Feather (Tüy Gelişimi)

  Pro-Tüy:temel yağ asitlerinin benzersiz bir kombinasyonu (omega-3 ve omega-6) ve kükürtlü amino asitlerinden oluşur. Bu katkılar vücuda birlikte alındığında tüy dökümü zamanı en iyi şekilde geçer.Tüylerin %86 lık bir bölümü proteinden (kreatin) oluşur. Bu aminoasitler kükürtlü ve L formunda olduğu için vücut tarafından %99 luk bir bölümü kullanılır.Bu durum ise Pro-Tüyün önemini açıklar.Normal bir beslenmeden gelen L kaynaklı olmayan aminoasitlerle bu seviyeleri yakalamak mümkün değildir.Buna ek olarak, Pro-Tüy içinde esansiyel yağ asitleri bağışıklık sistemi açısından önemli bir rol oynar. Bu kuşlar kolay kolay hastalanmazlar ve enfeksiyonlara yakalanma riski çok düşüktür.  Pro- Growth (Büyüme Destekleyici)

  Pro-Büyüme temel amino asitler, sindirilebilir kalsiyum ve L-karnitinin benzersiz bir bileşimidir.Yeni doğan yavrular için L formundaki bu aminoasitler elzemdir. Esansiyel amino asitler iyi yumurta gelişimi için vazgeçilmezdir.Kalsiyum ise iyi yumurta kabuğu oluşumu ve sağlıklı bir iskelet yapısı için önemli bir rol oynamaktadır.İçeriğindeki L-Karnitin sayesinde kuşlar gereksiz yağlanmadan kurtulurlar ve çok daha enerjik olurlar.

   


   

  Nasıl Kullanılır?

   

  Üreme dönemlerinde her gün, normal dönemlerde hafta da 3 kez mevsimine göre sebze,meyveler ve yabani tohumlar ile kullanılabileceği gibi hazır yenilebilir yapısı sayesinde kuşların önüne direkt olarak ta sunulabilir.Yapılan karışım gün içersinde kuşlar tarafından tüketilmelidir.Tüketilmeyen karışım kullanılmamaldır.

   

  İçindekiler:

  Yumurtalar ve yumurta türevleri (en az% 30), unlu mamüller, yağlar ve yağlar, bitkisel protein özleri, bal (% 5), çeşitli şekerler, tohumlar, yumuşakçalar ve kabuklular, mineraller, böcekler, FOS, MOS

   

  Analiz Değerleri : 

  % 16.50 Protein,% 16 Yağ içeriği, Ham% 1.50, Ham% 4.50, Kalsiyum% 1, Sodyum% 0.30, Fosfor% 0.40, Lisin% 0.85, Metiyonin% 0.30,% 0.30 Treonin, Triptofan% 0.20, Sistin% 0.30

   

  Besin Değerleri : 

  A Vitamini 15600 IU, β-karoten 8.50 mg, D3 Vitamini 1850 IU, E Vitamini 345 mg, K3 Vitamini 3 mg, B1 Vitamini 7.20 mg, B2 16 mg Vitamini, Kalsiyum D-pantotenat 20 mg, B6 Vitamini 6 mg, B12 Vitamini 0.03 mg, C vitamini 75 mg, Niasin 65 mg, Kolin klorür 1200 mg, Folik asit 1.20 mg, Biotin 0.20 mg, L-Karnitin 75 mg, 3b103 (demir) 50 mg, 3b202 (iyot) 2 mg, E4 (bakır) 10 mg, 3b502 (manganez) 100 mg, 3b603 (çinko) 97 mg, E8 (selenyum) 0.20 mg

   

  Saklama Şartları:

   

  Oda sıcaklığında orijinal kovasında saklayınız.Asla buzdolabında saklamayınız.Güneş,nem ve rutubetten uzak tutunuz.

   

  Ürün Ağırlığı:

  5kg
  Son Tüketim Tarihi:

  22/12/2020

   

  Yazılan tüm açıklamalar, makaleler, videolar, resimler, ikonlar, fotoğraflar v.b içerikler ©Hobipet adına özgün olarak oluşturulmuştur. Başka bir e-ticaret sitesinde kullanımı yasaklanmıştır ve tesbiti halinde tüm yasal haklarımızı kullanma yetkimiz bulunmaktadır. Kaynak belirtilerek forum sitelerinde kullanılabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.